Ознака: Борис Трајковски

Писмото до ЕУ е политичкиот тестамент на Борис Трајковски, истакна Пендаровски

Во Националната опера и балет синоќа се одржа Комеморативен концерт по повод 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и неговите соработници, под покровителство...

Одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на...

Со положување цвеќе на спомен-обележјето во Ротимље, близу Мостар, Босна и Херцеговина, денеска беше одбележана 20-годишнината од трагичната смрт на поранешниот претседател Борис Трајковски,...

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Со државнички активности, Владата денеска ќе ја одбележи 20-годишнината од авионската несреќа во која животот го загуби поранешниот претседател, Борис Трајковски, членовите на неговиот...

Погледнете ја трансформацијата на салата „Борис Трајковски“ за министерски состанок на...

Погледнете ја трансформацијата на салата „Борис Трајковски“. Подготвени сме за одржувањето на 30-от министерски состанок на ОБСЕ, објави Бујар Османи, министер за надворешни работи. -Чест...

Oдбележaна19-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Владино-државни делегации, претставници од државни институции и организации, претставници од меѓународната заедница во земјава, денеска оддаваат почит кон загинатиот претседател на државата, Борис Трајковски,...

Државниот врв ќе ја одбележи 19-годишнината од смртта на претседателот Борис...

Со државнички активности, Владата утре ќе ја одбележи 19 годишнината од авионската несреќа во која животот го загуби поранешниот претседател, Борис Трајковски, членовите на...

Државниот врв ја одбележа годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Претседателот Стево Пендаровски денеска положи свежо цвеќе на гробот на претседателот Борис Трајковски во Алејата на великаните на градските гробишта „Бутел“ во Скопје, по...

Осумнаесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски и членовите на...

Во авионската несреќа, што се случи на 26 февруари 2004 година, загинаа претседателот Борис Трајковски и осумчлена делегација која патуваше на Меѓународна конференција во...