Ознака: Бехтел и Енка

Не примам совети за потпишување укази од политички партии, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски денеска повтори дека ќе ги чека конечните верзии на пакетот закони поврзани со изградбата на Коридорите 8 и 10д по што...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ го бараа договорот за коридорите, поднесени четири амандмани...

Членовите на собраниската Комисија за економски прашања почнаa со расправа по измените и дополнувањата на Законот за минерални суровини, иако дневниот ред на седницата...

Автопатите ќе се градат, со или без законските измени, во наш...

Со или без законските измени на осумте закони што се во собраниска процедура, автопатите на коридорите 8 и 10д ќе се градат, а наш...

Нема причина да не се објави договорот за коридорите, освен ако...

Вицепремиерката за добро владеење Славица Грковска, вели дека не гледа причини Договорот за изградба на коридорите 8 и 10 д со „Бехтел и Енка“...

Лага е тоа што го кажува Николоски за договорот со „Бехтел...

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека е лага и ширење невистини тоа што го кажува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во врска со Договорот...

Николоски со нови сознанија за договорот за коридорот 8: На 23...

Откако Владата ги потврди моите наводи дека доколку не се воведе 60 часовна работна недела Македонија ќе плаќа огромни пенали или „дополнителни трошоци за...

Левица: Владата сака да протне 60 часа работна недела откако Уставен...

Денес на комисиска расправа се ставени скандалозните предлог-измените на Законот со работни односи, со кои се предвидува работниците на Коридорот 8 да работат и...

Николоски: Владата ќе плаќа огромни пенали на „Бехтел и Енка“ ако...

Ако работната недела не се зголеми од 40 на 60 часа во период од 45 дена од потпишувањето на договорот со „Бехтел и Енка“...

Законските измени за автопатските делници пред пратениците, граѓански организации бараат повлекување...

Измените и дополнувањата на девет закони поврзани со автопатските делници што треба да ги гради американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“ се на дневен ред...

Јовески: За „Бехтел и Енка“ се побарува документација, кај случајот „пасоши“...

За случајот „Бехтел и Енка“ од надлежните институции се побарува одредена документација, а се преземаат и други доказни средства, но во овој момент не...