Ознака: 23 октомври

Мицкоски: Се држев до вистината и до народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе...

Оддадена почит за револуционерните дејци Ѓорче Петров и Пере Тошев во...

По повод празникот 23 Октомври, денот на македонската револуционерна борба, пред спомениците на идеолозите и великаните на револуционерната борба родум од Прилеп, Ѓорче Петров...

Се одбележува Денот на македонската револуционерна борба

Во Република Македонија денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. По тој повод, владина делегација предводена од министерот без ресор за...