Ознака: 23 октомври

Владина делегација оддаде почит пред споменикот на Гоце Делчев по повод...

По повод одбележувањето на 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба, делегација на Владатa положи цвеќе и оддаде почит на великанот Гоце Делчев пред...

Пораки за обединување и за продолжување на евроинтеграциите во честитките на...

Пендаровски: Да ги надминеме поделбите и да се обединиме околу заедничката цел – демократска и функционална правна држава Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до граѓаните...

Владина делегација се поклони пред споменикот на Гоце Делчев по повод...

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и директорот на Центарот за управување...

Во Прилеп одбележан 23 Октомври

Градоначалникот Илија Јованоски, новоизбраниот Борче Јовчески, претставници од ОК на ВМРО ДПМНЕ и други политички партии, денеска го одбележаа Денот на македонската револуционерна борба,...

Пендаровски го честиташе 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. - Нека ни е честит 23 Октомври, Денот...

Делегации на Владата положија цвеќе на споменикот на Гоце Делчев и...

Денеска по повод одбележувањето на 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“, Владата на организираше положување на цвеќе на споменикот на Гоце Делчев...

ВМРО-ДПМНЕ протестира со автомобили од Скопје до Штип

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира со возила. Протестот ќе почне во Скопје, а ќе заврши во Штип. - Денес, 23  Октомври – Денот на македонската револуционерна борба,...

23 Oктомври – Ден на македонската револуционерна борба

Во Македонија денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, државен празник и неработен ден за сите граѓани. Празникот се празнува по...

ВМРО-ДПМНЕ за празникот најави протест со автомобили, колоната ќе се движи...

За 23 Октомври, кој во земјата се празнува како Ден на македонската револуционерна борба, кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ најавува протест со...

Владина делегација положи цвеќе на споменикот на Гоце Делчев

Делегацијата на Владата, предводена од заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, придружуван од Стојанче Ангелов, национален координатор за прашања поврзани со здружението на бранители,...