Ознака: тарифа

Околу дневната евтина тарифа за електрична енергија

Од 1 декември 2023 г. почна да важи новата мерка што ја донесе Владата на Република Македонија (РМ) во врска со корисниците на електрична...

Поранешното раководство на ЕЛЕМ осудено на по три години затвор

Обвинетите во случајот „Тарифа“, поранешниот генерален директор на ЕЛЕМ Дејан Бошковски и раководителите на сектори Ненад Ѓорговски и Методи Стојменовски се осудени на по...

Кривичен суд ќе донесе пресуда за „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска ќе биде објавена пресудата за случајот „Тарифа“ на поранешното Специјално јавно обвинителство, којшто сега е во надлежност на Јавното обвинителство. Обвинети...

Тарифата на извршителите ќе се намали од 1.000 на 300 евра

Новиот тарифник што го предлага Министерството за правда, а треба да се најде на владин дневен ред в петок, предвидува наградата за извршителите да...

Нови рочишта за случаите „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и „Триста“

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“, и повторена постапка за...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Тарифа“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Тревник“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Тревник“ обвинети се...

Нови рочишта за „Тврдина 2“, „Титаник 2“ и „Тарифа“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тврдина 2“, „Титаник 2“ и  „Тарифа“, пренесува МИА. Во...

Нови рочишта за „Тарифа“ и „Т.Н.Т.“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Тарифа“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Т.Н.Т.“ се наоѓа во доказна постапка,...

Нови рочишта за „Тендери“ и „Тарифа“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжат судењата за предметите „Тендери“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. На судењето за „Тендери“, каде првообвинета...

Со сведочење на тројца сведоци продолжи судскиот процес „Тарифа“

Со сведочење на тројца вработени во АД ЕЛЕМ денеска се одржа рочиштето за предметот „Тарифа“ во кој е обвинет поранешниот генерален директор на ЕЛЕМ...