Ознака: полуфиналисти

Полуфиналистите играат за нови трофеи

ФУДБАЛ - ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ГЕРМАНИЈА Шпанија е во трка за рекордната четврта европска титула (има и една светска), Франција досега има два континентални трофеја...

Полуфиналисти Барселона, Фуксе Берлин, Магдебург и Киелце

РАКОМЕТ - СУПЕРГЛОУБ Барселона - Фуксе Берлин (15.30 ч.) и Магдебург - Киелце (18.30 ч.) се денешните двојки од полуфиналето на 16-то издание на турнирот...

Исти полуфиналисти како и во 2015 година

ФУДБАЛ - ГОЛД-КУП Јамајка - Мексико и САД - Панама се полуфиналните двојки на годинашниот Голд-куп, фудбалското првенство на Северна Америка, што се игра во...

Полуфиналисти Андрејкин, Гири, Рапорт и Вашер-Леграв

Дмитриј Андрејкин - Аниш Гири и Ричард Рапорт - Максим Вашер-Леграв се полуфиналните двојки на вториот турнир од гранпри-серијата на Светската шаховска федерација (ФИДЕ),...

Кадетите полуфиналисти на ЕХФ-шампионатот

Македонските ракометни кадети (18 год.) со гол во последната секунда ги победија своите врсници од Фарски Острови со 30-29, следен противник е Швајцарија Одбранетиот седмерец...

Како ретко кога во ЛШ – полуфиналисти од четири земји

Од 2000 година (со исклучок на 2004 и 2010-та) меѓу четирите најдобри екипи имало најмалку по две, понекогаш и по три екипи од иста...