Ознака: Напаѓач

Уапсен осомничениот за вчерашниот напад во Брисел, полицијата отворила оган за...

Белгиската полиција денеска уапси осомничен вооружен маж кој застрела двајца шведски фудбалски навивачи во, како што соопштија властите, терористички напад. Апсењето, во бриселската населба Скарбек,...

Напаѓачот кој уби седуммина во Хамбург, поранешен Јеховин сведок, имал дозвола...

Напаѓачот кој синоќа во Хамбург уби седум членови на заедницата на Јеховините сведоци, а потоа се самоуби, порано и самиот припаѓал на оваа заедница...

Охридската полиција го приведе вториот од напаѓачите на Христијан Пендиков

Полицијата во Охрид вчера попладнето го привела 23-годишниот битолчанец Б.А., кој е вториот осомничен напаѓач врз Кристијан Пендиков од Охрид. Портпаролот на СВР - Охрид,...

Напаѓачот во Бафало намерно барал „црни жртви“

Мажот осомничен дека застрелал 10 луѓе во супермаркет во Бафало, САД, намерно барал локација со голема црна популација, велат властите, а полицијата соопшти дека...

Заложничка криза во Париз, напаѓач држи две жени како заложнички

Маж на возраст од педесет години, вооружен со нож, зеде две жени како заложници во трговски центар во 12-тиот округ во Париз, јавуваат француските...

Објавен идентитетот на напаѓачот од Ливерпул

Полицијата го именуваше човекот кој загина во експлозијата пред болницата во Ливерпул и изјави дека се работи за 32-годишниот Емад Ал Свелмин, пишува Би-би-си. Претходно,...

Напад во Ватикан: Маж замавнувал со нож и се заканувал дека...

Денеска, околу 17 часот, се случил инцидент пред базиликата Свети Петар во Ватикан, кога 46-годишен маж замавнувал со нож и се заканувал дека ќе...

Напаѓач со меч уби двајца и рани петмина во Квебек

Најмалку две лица се убиени, а петмина се ранети во канадскиот град Квебек, објави Би-би-си. Полицијата ги советуваше граѓаните да останат дома, откако маж облечен...

Излезе од затвор Панче Ангелов, напаѓачот на Шекеринска од 27 април

Излезе од затвор Панче Ангелов, напаѓачот на сегашната министерка за одбрана Радмила Шекеринска на 27 април 2017 година во Собранието.   - Тој беше осуден за...

Напаѓачот од Загреб е 22-годишен Хрват, по нападот објавил порака на...

На Марковиот плоштад во Загреб, каде утрово со истрели од калашников беше тешко ранет полицаец, а напаѓачот потоа на друго место се самоуби, се...