Ознака: навреда

За навредите кон британската кралица УЕФА гo казни Селтик

УЕФА го казни шкотскиот клуб Селтик со 15.000 евра откако нивните навивачи објавија банер со навреди за британското кралско семејство по смртта на кралицата...

Кина им забрани на наставниците да ги тепаат и навредуваат учениците

Кина воведе забрана за казнување во училиштата што може да предизвика физичка и психолошка траума, бидејќи неколку ученици починаа во последните години по тешкото...

На Навални му се заканува глоба од 13.000 долари поради навреда...

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денес повторно се најде на суд под обвинение за клевета, а Обвинителството побара тој да биде казнет со 950.000...

Мицкоски: Заев да се извини за своите ставови и навредите врз...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот протест побара јавно извинување од премиерот Зоран Заев за своите ставови изнесени на бугарски медиум и за,...

Навредливи налепници на македонски возила

ИЗОЛИРАНИ ИНЦИДЕНТИ ВО ШПИЦОТ НА ТУРИСТИЧКАТА СЕЗОНА ВО ГРЦИЈА Во пресрет на шпицот на туристичката сезона, македонските граѓани масовно заминуваат во Грција, но, и покрај...

Навредливи налепници ги вознемирија Македонците во Грција

Налепници со навредлива содржина беа залепени на автомобилите на македонските туристи во Калитеа, Грција. „Вие не сте Македонци. Вие сте Словени = Вардарска. Македонија е...

Рашковски ќе тужи партии, новинари и портали

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, најави дека утре ќе поднесе повеќе тужби, поради неовластено тонско снимање, за клевета и за навреда. Арбитражна постапка,...

ЛГБТИ активистот за нападот во Сарај: Ми удрија бокс и ми...

Еден од шесттемина ЛБГТИ активисти кои вчера беа нападнати на Матка, а потоа во Сарај, вели дека група од 15 до 20 лица учествувале...

Припадници на ЛГБТИ заедницата нападнати кај Матка

По Парадата на гордоста што се одржа вчера во Скопје, неколку лица од ЛГБТИ- заедницата, три од албанија, две од Босна и Херцеговина и...

По повод навредата на верските чувства на христијаните од страна на...

Живеејќи под постојан стрес и притисок врз неговиот дух, современиот човек, тешко и безуспешно го определува своето место во новата епоха. Од едната страна...