Ознака: Македонија ЃП

Бугарските медиуми го префрлаат спорот со Македонија и на фудбалскиот терен

Во денешните изданија на бугарските медиуми се појавија реакции околу малиот број билети доделени на софискиот клуб за натпреварот со Македонија ЃП во Конференциската...

Силекс игра за четвртиот, Македонија ЃП за вториот трофеј

Силекс го брани трофејот освоен лани, а претходно триумфира и во 1994 и во 1997 година. Македонија ЃП славеше во 2006 година ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА...

Четири тима на двочекор до Европа

Победа и Македонија ЃП ќе се обидат по вторпат да го освојат трофејот во фудбалскиот Куп на Македонија, а Беласица и Академија Пандев ќе...