Ознака: лапсус

Полјаците се забавуваат со новиот лапсус на премиерот

Полјаците на интернет од утринава се забавуваат со новиот лапсус на премиерот Матеуш Моравјецки, кој на конференција за новинари најсериозно предупреди на „опасноста“ -...

Гир: Фон Дер Лајен направи лапсус кога рече „северномакедонскиот народ“

При посетата на земјава, претседателката на Европската комисија Урсула Фон Ден Лајен, во нејзиното обраќање направи лапсус и рече „северномакедонскиот народ“, а тоа беше...

Трамп со нов лапсус, џамијата Ал Акса стана Ал Аква

Презентирајќи го долгоочекуваниот мировен план, таканаречениот „Договор на векот“, американскиот претседател Доналд Трамп познатата ерусалимска џамија Ал-Акса ја нарече Ал Аква, поради што повторно...