Ознака: екскурзија

Пронајдени девојчињата од Струмичко што беа пријавени дека се изгубиле на...

Двете девојчиња од Струмичко кои вчера беа пријавени дека се изгубиле на територијата на центарот на Скопје, се пронајдени синоќа околу 23.50 часот на...

Екскурзија во Албанија поприоритетна од консултации во Советот за безбедност?!

Природно е без никакво двоумење или сомнеж, функционерите на секоја сериозна држава во критични моменти да го стават на располагање сопствениот интелектуален, мисловен и...

Слонови на екскурзија во Кина

Стадо слонови тргнале на екскурзија долга неколку стотини километри во југозападна Кина, преминувајќи градови и автопати и уништувајќи ги посевите на својот пат, пренесе...

Карантин за средношколци од Пула кои биле на екскурзија во Италија

Средношколци од Пула, кои во саботата биле во Венеција, се вратиле дома, каде од службите за епидемиологија на Хрватскиот институт за јавно здравје добиле...

Две ученички од Скопје на екскурзија консумирале екстази

Од Клиниката за токсикологија вчера пријавиле дека кај нив биле донесени две четиринаесетгодишни ученички од основно училиште во Скопје. МВР соопшти дека по преземени мерки,...

Со „Мапа на културата“ го запознаваме преубавото Вевчани

„Еуролинк осигурување“ во рамки на платформата за Корпоративна општествена одговорност, „Еуролинк – Вашата врска со вистинските вредности“, чија цел е поддржување и афирмирање на...

Средношколец повреден на екскурзија во Прага

Гимназијалецот од „Раде Јовчевски-Корчагин“ е надвор од животна опасност, но за тоа од каде точно паднал и за тежината на повредите постојат две верзии....

Родителите ја обвинија туристичката агенција за немилите настани со неготинските средношколци

Советот на родители при Средното општинско училиште „Св.Кирил и Методиј” во Неготино, по одржаните родителски средби, разговори со класните раководители и со ученичката заедница...