Ознака: ден на морнарица

Путин и вети на руската морнарица 30 нови бродови на нејзиниот...

Голема поморска парада, вклучувајќи најсовремени борбени бродови, вооружени чамци и подморници, денеска се одржува на реката Нева во Санкт Петербург по повод одбележувањето на...

Ден на Воената руска морнарица, спектакл на вода и небо

Во Санкт Петербург се одржа главната парада на воени бродови во чест на Денот на Воената морнарица на Русија. Претседателот Владимир Путин изјавил дека...