Ознака: без струја

Половина Киев e без греење, a третина без струја, објави Кличко

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко соопшти дека по вчерашните ракетни напади сите граѓани на главниот град на Украина имаат вода, дека половина град има...

Без струја повеќе скопски населби

Утре без електрична енергија ќе останат: - во периодот од 05до 09.30 часот, корисниците од селата Љубин, Горно и Долно Свиларе, Рашче, Бојане, Радуша, Дворце,...

Без струја повеќе делови на Скопје

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници: Од 13:00 до 16:00 часот, корисниците од село Крушопек. ( општина...

Делови од Центар и Карпош утре без струја

Корисниците од улицата „Наум Охридски“ со куќни броеви од 7 до 19 и од улицата „Баница“ од број 1 до број 6 во општина...

Утре без струја делови на Карпош, Сарај и Ѓорче Петров

Од ЕВН Македонија информираат дека утре се планирани следните технички зафати во електроенергетскиот систем во Градот Скопје и без електрична енергија ќе останат: -од 09:00...

Без електрична енергија делови од Скопје

Денеска делови од Скопје ќе останат без електрична енергија, информираат од ЕВН Македонија. Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, на 9.3.2021 година (вторник), без електрична...

Утре и задутре без струја делови на Петровец, Карпош, Бутел, Центар...

Заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, утре (2 ноември) без електрична енергија ќе останат следните корисници: Од 08:15 до 12:30 часот, корисниците од селата: Катланово,...

Без струја повеќе делови на Скопје

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во електросистемот во градот Скопје, утре без струја ќе останат: – во периодот од 8.30...

Жителите на Усје денеска седум часа без струја

Седум часа без електрична енергија денеска ќе останат некои од жителите на селото Усје и тоа од улиците 1, 4 и 6, лоцирани на...

Калифорнија се подготвува за седмица без струја

Компанијата „Пацифик гас и електрисити“ соопшти дека оваа недела речиси два милиони луѓе во близу 30 окрузи во Калифорнија може да останат без струја...