Нутриционист: Ѓоковиќ има болест што може да му го претвори животот...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ очигледно не може да ја врати својата форма. Првпат во 15 години во првите 10 натпревари од почетокот на годината...

Бешикташ одби да го доигра скандалозниот меч со Фенербахче во Купот

Фудбалерите на Бешикташ нема да се појават за доигрувањето на реванш-дуелот од полуфиналето на Купот на Турција против Фенербахче, информира раководството на клубот. Средбата беше...

Англиските навивачи сакаат пак да стојат на трибините

Над 100.000 луѓе во Англија потпишаа петиција за поддршка на фудбалските клубови што сакаат да им се дозволи на нивните стадиони повторно да има...

Чембрлен нема да игра ниту на Мундијалот

Алекс Окслејд-Чембрлен (24), фудбалерот за врска на Ливерпул, ги повреди лигаментите на десното колено на полуфиналниот меч во Лигата на шампионите (ЛШ) со Рома...

Се засили трката за Европа

Откако Шкендија ја обезбеди титулата во Првата фудбалска лига, продолжува трката за 3-то место. Работнички во 30-то коло го победи Вардар со 1-0, остана...

„Јане Сандански“ е тешко освоива тврдина

Последниве пет сезони во ЛШ, Вардар дома oдиграл 38 средби, забележал 28 победи (73 отсто успешност) и четири пати ремизирал Актуелниот европски ракометен првак Вардар е...

Џиро д`Италија почнува од Израел

Ова ќе биде прва грантур-трка, со почеток надвор од Европа, а главни фаворити за триумф се ланскиот победник Думулан и Фрум, четиркратниот победник на...

Со „снежен“ меч во Сочи се одбележаа 50 дена до СП

На над 2.000 метри надморска височина, во снежниот Сочи се одигра фудбалски натпревар со кој беа одбележани 50-те дена до почетокот на Светското првенство...

Во вечер на бекови и резерви, Реал победи и без гол...

Реал ја забележа рекордната 150-та победа во ЛШ (завчера над Баерн со 2-1), за Роналдо, кој првпат сезонава не постигна гол, тоа беше рекорден...

Над 500.000 туристи за време на СП?

Очекуваме околу 500.000 странски туристи во Русија за време на Светското фудбалско првенство. Многу региони за еден месец, за време на Мундијалот, ќе го...