Како полесно да го бојадисате домот

Најлесниот начин за трансформација и освежување на домот во пролетните денови е да ја промените бојата на ѕидовите. Бојосувањето на целиот дом или, пак, на...

Едноставни трикови за почисти садови во кујната

Миењето и чистењето на садовите во кујната се секојдневие на секоја домаќинка, без разлика дали садовите ги мие на раце или во машина за...

Генијален трик како да се ослободите од бубачките

Домување За овој производ против бубачки нема да потрошите ниту еден денар. Наместо да трошите пари на скапи спрејови против овие морничави инсекти, направете им...

Среќен бамбус за просперитет во вашиот дом

Домување Се верува дека растението среќен бамбус или сракаена сандериана привлекува среќа, пари и просперитет во домот, а доколку го ставите на вистинското место во...

Средство од три состојки што ќе го исчисти и највалканиот мебел

Сите знаеме колку е важен каучот во дневната соба. По напорниот ден сакате да се опуштите на него, но таа идила може да ви...

Одлични трикови за помалку прав во домот

Домување Бришењето прашина никому не му претставува задоволство. Дали често помислувате дека понекогаш залудно работите - штом ќе ја избришете прашината, ете ја пак назад....

Предмети што не треба да се чистат со детергент за миење садови

Домување Иако детергентот за садови може да се смета за адекватна замена за многу средства за чистење со посебна намена, некои површини треба да се...

Мали и евтини совети за загревање на просториите

Домување За време на студените денови, важно е собите во кои престојуваме да бидат топли и да останат такви што е можно подолго. Тоа можете...

Делови од бањата кои заборавате да ги исчистите, а на нив има најмногу бактерии

Еден од десет луѓе заборава да ги исчисти овие основни делови од бањата за време на редовното чистење. Многумина од нас се фаќаат за чистење...

Пролетно уредување на градината и на терасата

Градината и терасата уредени во многу бои и зеленило може да ве опуштат и за момент да заборавите на секојдневните грижи. Направете си своја...