Ознака: СВР Битола

За два месеци битолската полиција лиши од слобода 62 дилери

Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола поради недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени 62...

„Безбедно лето-2022“ акциска контрола на СВР Битола

Полициски службеници од СВР Битола викендов спроведоа акцискa контролa како дел од планот за "Безбедно лето-2022" на цело подрачје на СВР Битола, односно контрола...

Ламбе Алабаковски признал дека го подметнал пожарот во клубот „Ванчо Михајлов“,...

Од СВР Битола информираат дека на денес од страна на полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола e лишен од слобода...

На територија на СВР Битола санкционирани 24 возачи под дејство на...

Полициски службеници од СВР Битола на подрачјето на СВР Битола синоќа од 22 до три часот утрото спровеле акциска контрола за управување возило под...