Ознака: руски проектил

Видео – Зеленски: Руска ракета погоди станбена зграда во која живеат...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави видео за кое вели дека покажува како руски проектил погодува станбена зграда во Запорожје, југоисточна Украина. - Напаѓаат станбени зони...