Ознака: Панче Тошковски

За пасош се чека околу два месеца по редовна постапка, пет...

Безбедносната состојба на територијата на државата е стабилна, информира денеска техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски, по посетата на СВР Скопје. Тошковски, исто така,...

Тошковски: Викендов ќе бидат одобрени 20.000 лични документи

Викендов ќе бидат одобрени околу 20.000 барања за издавање лични документи, изјави министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, кој денеска беше во посета на...

Термин за итна постапка за фотографирање за пасош во Скопје се...

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска информира дека реорганизацијата и зголемувањето на капацитетите во делот на управните служби дава резултат. - Повеќе нема...

Тошковски: Управниот суд поништи уште две незаконски одлуки на Владата

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски соопшти дека Управниот суд поништил уште две одлуки на Владата со кои биле поништени решенија донесени од негова...

Тошковски: Управниот суд поништи три незаконски одлуки на Владата

Управниот суд донесе пресуди со кои поништи три незаконски одлуки на Владата. Станува збор за две решенија за формирање на комисии за распоредување и...

Одлуката на Владата со која беа поништени пет мои наредби е...

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада Панче Тошковски смета дека вчерашната одлука на Владата со која се поништени пет наредби донесени од, како...

Владата поништила пет наредби на министерот Тошковски бидејќи биле со едностран...

Владата на денешната 10. седница, како второстепен орган, прогласила за ништовни пет наредби за кадровски прераспоредувања и распоредувања во подрачни сектори на МВР и...

Тошковски ги повика Џафери и Османи да фотографираат граѓани за пасоши

Нека дојдат техничкиот премиер Талат Џафери и министерот Бујар Османи во Министерството за внатрешни работи, јас ќе им обезбедам кабини и нека се вклучат...

Сакаме да стигнеме до околу 75.000 пасоши месечно, процесот нема да...

Гледаме да дојдеме на некоја максимална бројка од 3.300 пасоши коишто би се произведувале на ден, тоа е максимална бројка ако произведуваме пасоши без...

Тошковски: Однесувањето на премиерот Џафери кон вработените во МВР е недозволиво

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски преку соопштение реагира во однос на вчерашното видео кое се појави во јавноста, а на кое се гледа...