Ознака: машко здравје

ФОТО: Моторџии во костуми продефилираа низ Скопје за подигање на свеста...

Елегантни моторџии облечени во палто, елек и вратоврска денеска по деветти пат  продефилираа низ скопските улици како дел од глобалното движење „The Distinguished Gentleman's...

Моторџии возеа низ Скопје за подигнување на свеста за машкото здравје

По седми пат, денеска низ скопските улици моторџии продефилираа дотерани во елегантни костуми на трката чија цел е да се подигне свеста кај јавноста...