Ознака: грчки остров

Голем шумски пожар го зафати грчкиот остров Самос

Цела ноќ траеше битката со шумскиот пожар на грчкиот остров Самос, а утрово гаснењето продолжи и од воздух. Според локалните медиуми ситуацијата денеска е...