Ознака: фондација Марко Божиновски

Вардар и Голден Арт славеа во првите мечеви од меморијалниот турнир...

Вардар беше подобар од Бутел со 37-32, а Голден Арт го совлада Еурофарм Пелистер со 29-23 во воведните мечеви од првото издание на меморијалниот...

Фондацијата „Марко Божиновски“ го најавува првиот меморијален ракометен турнир

Од 14 до 17 јуни на С.Ц „Марко Божиновски“ во Ново Лисиче осум екипи на момчиња родени 2004-та година и помлади, од три држави,...