Ознака: Ембла Адеми

Си-eн-eн објави приказна за Пендаровски и Ембла

Потегот на претседателот Стево Пендаровски со посетата на семејството на малата Ембла Адеми, како и одењето со неа во основното училиште „Единство” во Гостивар,...

Децата со попреченост добро знаат дали некој ги сака или не,...

Не постојат добри и лоши деца, сите се различни и искрени. Да се отфрли дете со попреченост од страна на деца е прифатливо бидејќи...

Шаќири: Ембла е повторно меѓу соучениците, децата со попреченост заслужуваат еднаков...

Четвртоодделеката Ембла Адеми од Гостивар не ја почувствува радоста од повторното враќање во училишните клупи на првиот ден од второто полугодие, затоа што, за...