Ознака: Дерек Чолет

Телефонски разговор на Османи за ситуацијата во Украина со советник на...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес остварил телефонски разговор со Дерек Чолет, советник на Стејт департментот на САД. Од МНР информираат дека соговорниците размениле...