Ознака: Боби Серафимо

Боби Серафимо оствари соработка со Канаѓанката Елизабет Ертел

Познатиот македонски композитор, гитарист и продуцент Боби Серафимо со години остварува соработки низ целиот свет, сакајќи својата музика да ја рашири надвор од нашите...