Ознака: Бекир Кадриески

Да не се избрзува со квалификации за случајот „Кадриески“, побара Османи

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на прес-конференција на Преспа форумот за дијалог во Струга, во врска со прашањето за мотивите околу случајот...

Кадриески сака да се лекува во Бугарија, незадоволен е од третманот...

Претседателот на бугарското здружение „Шемето“, Бекир Кадриески, кој беше претепан во Струга, сака да го продолжи лекувањето во Бугарија, бидејќи како што вели, се...

Добил седатив, му направиле детални испитувања, немал сериозна повреда – Кадриески...

Бекир Кадриески, претседател на струшкото Здружение на Бугари „Шемето“, е пуштен на домашно лекување, а министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски истакна дека случајот...