Ознака: 368. недела

Ѓоковиќ ја започна 368. недела на врвот на АТП листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска ја започна 368. недела на првото место на АТП листата и со тоа продолжи да го подобрува сопствениот рекорд...