Ознака: 12 загинати

Најмалку 12 загинати во навивачко стампедо во Ел Салвадор

Најмалку 12 лица загинаа, а десетици други се повредени во стампедо на фудбалски натпревар во Ел Салвадор, пренесоа светските медиуми. Националната цивилна полиција во првичниот...