Ознака: џафери

Мицкоски ја презеде премиерската функција

Новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски ја презеде премиерската функција од досегашниот претседател на техничката Влада, Талат Џафери. На примопредавањето во Владата, Мицкоски и Џафери...

Џафери обвини за обид за изборен инжинеринг

Премиерот на техничката Влада Талат Џафери смета дека имало договор за надгласување во Државната изборна комисија за прифаќање на одредени приговори за изборните резултати...

Арсовска: Знаат да рентаат луксузни коли за да се вози Талат,...

„Вд Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“,...

Џафери и Град Скопје се прозиваат кој да ја искоси неуредната...

За обраснатата трева и запуштениот изглед на дворот на владата, техничкиот премиер Талат Џафери денеска ги повика градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска и јавното...

Џафери за негов следен евентуален мандат: Составот на идната влада е...

Фокусиран сум на обврските на Владата што ја водам чиј мандат е до избор на новата влада. Составот на идната влада е работа на...

Ангелов: Ако Владата ме разреши, ќе ја прифатам одлуката

Стојанче Ангелов, претседател на Достоинство и директор на ЦУК, денеска изјави дека доколку Владата и техничкиот премиер Талат Џафери го разрешат, тој без противење...

Ангелов: Излишна е мојата средба со Џафери, ќе прифатам разрешување ако...

По најавата на техничкиот премиер Талат Џафери за средба со директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, за кого рече дека ќе го разреши доколку ја...

Џафери: До изборите има време за вадење нови документи, ако останат...

Техничкиот премиер Талат Џафери денеска изјави дека МВР ја интензивирало динамиката во однос на вадењето лични документи со новото име и според него ако...

На закажани избори не се потпишуваат колективни договори, истакна Џафери

Техничкиот премиер Талат Џафери денеска на прес-конференција, во врска со протестите на пет државни универзитети, кажа дека на закажани избори не се потпишуваат колективни...

Планот за раст и заедничкиот регионален пазар се клучни за забрзано...

Претседателот на техничката Влада, Талат Џафери денеска се обрати на Конференцијата на високо ниво, посветена на Планот за раст за Западен Балкан, која е...