Ознака: шпаркасе банка

ШПАРКАСЕ БАНКА е спонзор на 53. издание на „Златно славејче“

Шпаркасе Банка е горд спонзор на „Златно славејче“, најстариот детски музички фестивал на Балканот, а втор во Европа. Овогодинешното 53. издание на фестивалот ќе...

Шпаркасе Банка ги повикува студентите да достават точни податоци за контакт

Шпаркасе Банка АД Скопје ги повикува сите квалификувани студенти за субвенциониран студентски оброк, кои се пријавиле на првиот повик од МОН во периодот од 1...

Алвин Аличевиќ ја напушта позицијата член на управниот одбор на Шпаркасе...

По повеќе од 6 години, на 5 октомври 2023 година, во Управниот одбор на Шпаркасе Банка АД Скопје, Алвин Аличевиќ одлучи да прифати нови...

Шпаркасе Банка го активираше порталот за тестирање на платформата за отворено...

На 3 октомври 2023 година Шпаркасе Банка го активираше порталот за тестирање на платформата за отворено банкарство, кој е во согласност со барањата од...

Нина Неданоска, модератор на настанот „Отворени за бизнис: Изработено во Западен...

Денеска, во хотелот „Александар Палас“, се одржа настанот „Отворени за бизнис: Изработено во Западен Балкан, поддржано од Европска Унија“ (Open4business: Made in the Western...

Oтворeна e нова експозитура на Шпаркасе Банка во Драчево

Од денеска почна со работа новата експозитура на Шпаркасе Банка во Драчево. Експозитурата е лоцирана на ул. Ратко Митровиќ бр.73-1/2 и ќе работи секој работен...

Претседателот на УО на Шпаркасе Банка – дел од самитот за...

Во хотел „Панорамика“ во Скопје, вчера се одржа „Blue Economy Summit 2023“, каде што учествуваше и претседателот на Управниот одбор на Шпаркасе Банка АД...

„S-Banka“ – Отсега со нов модерен дизајн, достапна и за правни...

Шпаркасе Банка АД Скопје, следејќи ги актуелните трендови на пазарот и работејќи во интерес на своите клиенти, со цел да им овозможи непречена мобилност...

„Фиксно си е фиксно“ – стамбен и потрошувачки кредит на Шпаркасе...

Шпаркасе Банка АД Скопје посветено работејќи на визијата да биде прв избор на клиентите и водечка банка по квалитет на услугa, стартува со нови...

Шпаркасе банка со пријатно изненадување за своите вработени -родители на првачиња

ПРВИОТ УЧИЛИШЕН ДЕН Е НАЈВАЖЕН! Во пресрет на 1-ви септември, првиот училишен ден Шпаркасе Банка уште еднаш покажа дека е компанија која води грижа за...