Ознака: шлаканица

Шлаканица

На Запад ништо ново. Од Брисел добивме уште една шлаканица, не се знае која по ред. Отрпнавме. Прошета нашата делегација, потпиша декларација што не...

Сагата со шлаканицата на Вил Смит се приближува до крајот, ќе...

Сагата со шлаканицата на Вил Смит на „Оскарите“ можеби се приближува кон својот крај порано од очекуваното, пренесуваат западните медиуми. Дејвид Рубин, претседателот на американската...

Шлаканицата на Вил Смит ги размрда и оние што веќе не...

Најголемиот предизвик е да ги натерате луѓето да гледаат. Тоа значи дека треба да има нешто различно во шоуто оваа година, нешто што ќе...

„Оскарите“ смислуваа трикови, но не ја планираа шлаканицата на Вил Смит

Годинашната церемонија на „Оскарите“ имаше хаотичен тек од почетокот, но ништо во досегашниот тек на 94-годишната историја на доделувањето на престижните филмски награди, не...

Трендот на коцкање и комар – силна шлаканица за општеството

Хазардните игри постојат речиси откога постои и човекот. Според истражувањата, на човекот и човечкиот мозок тие дејствуваат како дрога, го „полнат“ организмот со адреналин,...

Ирански гувернер доби шлаканица додека држеше говор

Промовирањето на новоименуваниот ирански гувернер Зеинолабедин Корам беше драматично прекинато откако маж излезе на говорницата и му удри шлаканица. Инцидентот се случи додека Корам, новиот...

Затворска казна за Французинот што му удри шлаканица на Макрон

Судот во Франција денеска го осуди 28-годишниот Дамиен Тарел, кој во вторникот му удри шлаканица на претседателот Емануел Макрон на четири месеци затвор. Тарел претходно...

Шлаканица за Макрон, чевел за Буш, јајца за Прескот и Кол

Францускиот претседател не е првиот политичар што се соочи со напад од народот Шлаканицата која ја доби францускиот претседател Емануел Макрон при поздравувањето со собраните...

Шлаканицата за Макрон ќе ја почувствува и службата задолжена да го...

Емануел Макрон доби шлаканица додека се поздравуваше со насобраните граѓани за време на неговата вчерашна посета на јужна Франција во близина на градот Валенс,...

Иранскиот верски лидер: Им удривме шлаканица на САД

Врховниот верски лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи, смета дека неговата држава успеала да им одговори на САД, гранатирајќи ги американските војници во Ирак. -...