Ознака: Шарлот

Принцезата Шарлот на коњ ја отвори ревијата на Шанел во Париз

Шарлот Казираги, принцезата од Монако и внука на легендарната актерка Грејс Кели, ја отвори ревијата на Шанел јавајќи на коњ. Шоуто беше претставено во...

Шарлот е 30-от тим што ќе игра во МЛС лигата

Шарлот е најновата, 30-та екипа што ќе игра во фудбалската лига (МЛС) на САД, и кој ќе почне да се натпреварува од 2021 година....