Ознака: фобија

Дали имате „токофобија“? Дури 62 отсто од жените страдаат од оваа...

Состојбата наречена „токофобија“ веројатно не ви значи ништо, но лекарите предупредуваат дека постојат големи шанси да ја имате, пишува „Дејли мејл“. Имено, се работи...

Астронаут шеташе во вселената, а има фобија од височина

Додека астронаутот на НАСА Џозеф Акаба се прошета во вселената за време на неодамнешното патување до Меѓународната вселенска станица, не му беше сеедно, со...