Ознака: УПОЗ

Синдикатот на УПОЗ најави протести и штрајкови ако не се потпише...

Протести и штрајкови најави Синдикатот на Министерството за финансии при УПОЗ, ако не се потпише колективен договор. Ова беше кажано на денешната прес-конференција на...

ФЗО ќе стапи во генерален штрајк, ако се намалат платите на...

Синдикалната организација на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО) ќе ја активира одлуката за штрајк донесена на 16 ноември минатата година, доколку на утрешната седница...

УПОЗ ги повика Кацарска и Бесими да најдат решение за запрената...

Вработените во Министерството за финансии денеска го продолжија протестот против времената мерка на Уставниот суд за запирање на исплатата на надополнувањето на платата за...

Уставен да каже кога ќе има одлука за надополнувањето на платата...

Вработени во Министерството за финансии (МФ), Управата за имотно-правни работи и Бирото за јавни набавки - членови на Синдикатот на работниците од управата, правосудните...

Судската и јавнообвинителска служба го блокираа центарот на Скопје, бараат пратениците...

Вработените од судската и јавнообвинителската служба, Фондот за здравство, како и од Канцеларијата на Народниот правобранител, во организација на Синдикатот на работниците од управата,...

УПОЗ најави протести, ФЗО предупредува на штрајк

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) најавува протест во петок пред Собранието затоа што тогаш, според информациите што...

Протест на синдикатот на УПОЗ: Наместо изнаоѓање решение, Владата ги игнорира...

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ) повторно го изрази своето незадоволство поради неисполнувањето на барањата за вработените во...

Без договор заврши втората средба меѓу Синдикатот на УПОЗ и Владата

Без договор заврши втората средба меѓу Синдикатот на УПОЗ и Владата за барањата на вработените во судската и јавнообвинителската служба. До петок или следната...

Вработените во јавните обвинителства од денеска во штрајк, бараат зголемување на...

Вработените во јавните обвинителства од денеска стапуваат во штрајк, соопшти генералниот секретар на Синдикатот на УПОЗ, Бојан Трипуноски, од пред Основното јавно обвинителство -...

ССМ: Функционерите се глуви на барањето за намалување на разликата во...

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) апелираше до пратениците што побргу и „без политичка битка“ да го изгласаат ребалансот на буџетот со што ќе...