Ознака: Том Хенкс

Том Хенкс е омилена икона на популарната култура

Талентирани актери може да најдете насекаде, но филмските ѕвезди се помалку. Кога сакате да кажете дека некој од нив има нов филм, едноставно велите...

Том Хенкс ќе ја води инаугурацијата на Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурацијата на Џо Бајден што ќе се одржи на 20 јануари, објавија организаторите на...

Том Хенкс се врати во Австралија за снимањето на филмот за...

Том Хенкс се врати назад во Австралија, по шест месеци откако се зарази со ковид-19, пренесуваат американските медиуми. Славниот актер и екипата на претстојниот...

Том Хенкс и сопругата Рита Вилсон станаа грчки државјани

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон и официјално станаа грчки државјани, пренесуваат светските медиуми. На сликата објавена на социјалните мрежи од премиерот на Грција...

Том Хенкс: Ако не носите маска, нема да ве почитувам

Актерот Том Хенкс (63) нема голема почит кон оние што не носат маски деновиве и не се придржуваат кон епидемиолошките мерки во борбата против...

Том Хенкс донира крв за да се најде вакцина против коронавирусот

Холивудскиот актер Том Хенкс (63) се надева дека може да стане клучен фактор во борбата против коронавирусот по заразата во Австралија и по успехот...

Исмејуваното момче со име Корона доби пријател во Том Хенкс

Осумгодишниот Корона де Врис од Голд Коуст во Квинсленд, Австралија, им пишал на холивудската ѕвезда Том Хенкс и на неговата сопруга Рита Вилсон откако...

Том Хенкс нѐ потсетува дека и коронавирусот ќе помине

Славниот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон во својата порака објавена на социјалните мрежи напишале  дека се чуствуваат подобро по две недели...

На вирусот не се имуни ни богатите и славните

Коронавирусот не избира богати или сиромашни, жени или мажи, белци или црнци. Сите луѓе на планетата се потенцијални носители и сечиј живот е изложен...

Том Хенкс пуштен од карантин, неговата сопруга останува хоспитализирана

Актерот Том Хенкс е пуштен од австралиската болница каде што беше во изолација откако минатата недела тестот покажа дека е позитивен на коронавирус, но...