Ознака: регрутација

Путин потпиша декрет за рутинска пролетна регрутација

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет за воспоставување рутинска пролетна регрутација и повикување на 147.000 граѓани на задолжителна воена служба, јавија руските медиуми. Во декретот...

Има ли во Северно Море пингвини и електрични јагули?

Година 1995. Регрутација. Спортска медицина. Прегледи. Моите очи. Моите страшно слаби очи. Воена болница. Доктор специјалист. Преглед. Мислење. Назад во Спортска медицина. На воената...

Регрутација на терористи преку видеоигри

ИСИС КОРИСТИ НОВИ АЛАТКИ ЗА ПЕНЕТРАЦИЈА И ШИРЕЊЕ НА ВЛИЈАНИЕТО НА ИНТЕРНЕТ Опасностите што ги носи тероризмот не стивнуваат дури ни за време на пандемијата...

Проширувањето на Исламска држава во Авганистан е нова закана за Европа...

Исламската држава (ИД) го загуби својот „Калифат “ во Сирија и Ирак, но сега започнува да се проширува во планините на североисточен Авганистан со...

Италија протера Албанка која регрутирала жени за ИД

Италијанското Министерство за внатрешни работи соопшти дека од земјата е протерана албанската дражавјанка Арта Кацабуни (44) која претходно била осудена за регрутирање жени за...