Ознака: разбојништва

Уапсен Милорад Жугиќ, член на бандата „Пинк Пантер“, поради разбојништва во...

Регионални актуелности од областа на криминалитетот Милорад Жугиќ, наводен соработник на водачот на Кавачкиот клан, Радој Звицер, и член на бандата „Пинк Пантер“, е уапсен...

Приведени три лица, расчистени две разбојништва

Вчера, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Г.Ѓ.(31), М.Б.(34) и Б.Ф.(49), сите од Скопје,...

Разбојништвата во ЕУ намалени за 24 отсто, во Македонија речиси за...

Повеќето европски истражувања покажуваат дека бројот на разбојништва низ годините опаѓа. Анализа на Евростат покажува пад на разбојништвата во земјите на Европската Унија во...

ОЈО Скопје гони едно лице за две разбојништва во аптеки

Основното јавно обвинителство Скопје информира дека е поднесена наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице осомничено дека во декември годинава сторил две...