Ознака: поевтин

Поевтинуваат бензинот и дизелот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, од полноќ се намалуваат за еден, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло...

Поевтинуваат бензините

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два денара по литар, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Дизелот од полноќ поевтин за два денари

Цената на дизелот од полноќ се намалува за два денари, а цените на останатите нафтени деривати остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според...

Во Сеул алкохолот е поевтин од водата

Ако размислувате да патувате во Јужна Кореја, Сеул е место што не се пропушта. Во овој град речиси сè е отворено 24 часа и...

Следното лето поевтин роаминг и со Грција

Цените за услугите во роаминг меѓу Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и БиХ беа намалени летово, а според најавите на надлежните, од јули...

Граѓаните ќе почекаат за поевтин зелен картон

Според насоките од Агенцијата за супервизија на осигурувањето, она што треба да се направи во насока на усогласување со европските директиви е зелениот картон...