Ознака: Папата Франциск

Папата Франциск со охрабрување за иднината на државата

Аналитичарите сметаат дека посетата на папата токму во овој период претставува историски чекор со силна порака на охрабрување за Македонија да продолжи со евроатлантските...

Папата Франциск на 7 мај во посета на Македонија

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, на 7 мај наредната година ќе ја посети Република Македонија, соопшти денеска владината прес-служба. – Неговата светост папата Франциск,...