Ознака: пакети

Стимулациски пакети што чекаат да бидат отворени

Неопходно е создавање услови со кои младите ќе бидат вреднувани и работно стимулирани во согласност со нивните квалификации. Во спротивно, тие нема да имаат...

Донирани 200 хуманитарни пакети храна

ОХРИД Во рамките на проектот „Нула глад во Општина Охрид“ неодамна беа донирани 200 хуманитарни пакети за 100 социјално ранливи семејства од општината, кои се...

Започна караван во кој ќе се делат пакети за учениците од...

Агенцијата за остварување на правата на заедниците (АОПЗ) денеска го започна караванот, во кој ќе посети повеќе од 60 основни училишта во месец ноември,...

Обвинето лицето што шверцуваше кокаин во пакети со банани

Скопското обвинителство покрена обвинение против едно лице во врска со случајот со кокаинот, кој беше откриен во пакети со банани. Тој се товари дека на...

Американски и британски фармери добиваат мистериозни пакети со семиња од Кина

Фармери во Велика Британија и САД веќе некое време примаат чудни пакувања со семиња од Кина во пошта што не ја нарачале, пишува британски...

Бели пакети

На стариот татко, во родното село, јас, неговото одбегнато дете, редовно му праќам убави пратки, полни, бели пакети. Шеќер во коцки, кафе и брашно, понекој жилет остар, секој петок, пред...

„Форд“ наскоро ќе користи хуманоидни роботи за достава на пакети

Техно Во блиска иднина пакетите до домовите ќе ги доставуваат роботи што се движат како луѓето. Меѓу првите што имаат намера да ги заменат своите...

Спречен шверц на 340 пакети со лекови од Македонија во Косово

Косовската полиција спречи шверц на 340 пакети со лекови, кои од Македонија на илегален начин биле внесени на косовска територија, од за сега се...