Ознака: Олимписките

„Вижипират“ подигнат на максимално ниво заради „тревога за напад“

Премиерот на Франција, Габриел Атал, изјави дека по подигнувањето на системот „Вижипират“ на максимално ниво, „4.000 дополнителни војници“ се ставени „во состојба на готовност“,...

Костовски: Оваа златна таеквондо-приказна ќе трае уште многу време

Живеевме за овој ден, дадовме жртва и над максимумот, а мотивот Македонија ни беше сѐ, се разбира ќе остане уште посилен, вели Костовски, тренер...

Каратето со неизвесна иднина на Олимписките игри

Негодувањето кај каратистите, тренерите и кај сите функционери што се вклучени во овој спорт е големо, како во целиот свет така и во Македонија....

Првпат трансродова жена ќе настапи на Олимписките игри

Новозеланѓанката Лорен Хјубард е првата трансродова личност некогаш избрана да се натпреварува на Олимписките игри. Официјалните лица ја избраа за женска екипа за кревање...

Олимписките игри не се можни под сегашните околности

Дали Игрите ќе може да се одржат зависи од тоа дали човештвото ќе го победи коронавирусот. Поточно, да се развие вакцината или лекот е...