Ознака: одложено

Поради отсуство на сведок, судењето против Мухамед Зеќири одложено за 24...

Судењето против поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, кој се товари за „злоупотреба на службена положба и овластување“ се одложи за 24 октомври,...

Одложено судењето за Таргет-Тврдина, обвинителството ќе одлучува како да ги примени...

Јавното обвинителство за гонење организран криминал и корупција (ОЈО ГОКК) денеска побара одлагање на рочиштето за случајот со масовното прислушување Таргет-Тврдина со образложение дека...

Поради отсуство на сведокот, судењето против Мухамед Зеќири одложено за 6...

Судењето против поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, кој се товари за „злоупотреба на службена положба и овластување“ се одложи за 6 јуни,...

Одложено судењето на Мухамед Зекири за три до четири недели, по...

Основниот кривичен суд Скопје информира дека по препорака од психијатар се одложува денешната расправа за случајот со Мухамед Зекири. До судот е доставено ново...

Судењето за „Ласкарци“ се одложи поради отсуство на вешто лице

Судењето за случајот „Ласкарци“ се одложи откако во Основниот кривичен суд Скопје денеска не се појави вештото лице Зекирија Зекири. Како што информираше Судечкиот совет,...

Се одложи судењето за „Транспортер 2“

Судењето за случајот „Транспортер 2“ не се одржа бидејќи еден од обвинетите имал мозочен удар, а екс-секретарот на општината Битола, Слободан Бончановски, бил позитивен...

Вонредното прскање против комарци се одложува за во среда

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради денешното влошување на временските услови и најавите за нестабилност во текот на утрешниот ден, најавеното авионско прскање...

Промоцијата на новото пијано во Кичево нема да се одржи

Долгоочекуваната промоција на новото пијано што беше планирано да се одржи на вечерашниот концерт во Центарот за култура - Кичево во 20 часот нема...

Одложено судењето на насилниците што тепаа девојка во Штип

Двајцата штипјани што претепаа и навредуваа 21-годишна девојка во влез на станбена зграда, а насилството го снимале на мобилен телефон утринава влегоа во судницата...

Повторно одложено рочиштето за „Рекет“

Поради неуредна достава на поканата за сведокот Дејан Панделески, синот на газдата на Пелистерка, повторно беше одложено судењето за случајот „Рекет“. Апелацискиот суд треба да...