Ознака: одбојка

Македонија игра за полесен ривал во осминафиналето

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА На првото учество на европските првенства, Македонија во 2019 година го освои 17-то место, а две години подоцна беше 23-та. Сега...

Миленкоски: На победа против Холандија и Чешка

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА Во нашиот менталитет не се две победи, туку имаме нова цел, а тоа е да не бидеме четврти во групата, со...

Македонската приказна, најверојатно, ќе продолжи во Бари

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА Македонската одбојкарска репрезентација со убедливи 3-0 ја совлада Црна Гора во вториот натпревар на ЕП 2023 во Скопје и пред вчерашниот...

Црна Гора нов предизвик на патот за Италија

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА Со триумф над Црногорците, македонските одбојкари ќе обезбедат пласман во осминафиналето, меѓу најдобрите 16, што ќе претставува и најголем успех на...

„По ЕП 1975, ентузијазмот и љубовта кон одбојката се пренесоа и...

ВЛАДИМИР БОГОЕВСКИ, ДИРЕКТОР НА МОК И ПОРАНЕШЕН ОДБОЈКАР Македонската одбојка ги искористи тие моменти во 1975 година, а за да го повториме тоа и со...

Миленкоски: Македонската репрезентација ќе го даде најдоброто од себе

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА, ПОЧНУВА ГРУПАТА Ц ВО СКОПЈЕ Имавме долги и напорни подготовки, но среќен сум оти работевме многу добро, немавме ниту една сериозна...

Македонија подготвена за првото осминафинале

ЗАПОЧНА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА Публиката секогаш е еден од главните фактори што играле значајна улога, а во Скопје се посакува да биде во што...

Љафтов: Се надевам на победа над Данска и убаво отворање на...

ОДБОЈКА ЕП 2023 почнува задутре со дуелот Белгија - Италија. Македонија во првото коло во групата Ц, која ќе се игра во Скопје, в среда...

На турнирот „Чајка“ ќе се остри формата

Денеска, на првиот ден, силите ќе ги одмерат Грција - Египет и Македонија - Јапонија ОДБОЈКА - ПРОДОЛЖУВААТ ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ЕП Македонската машка одбојкарска репрезентација продолжува...

Миленкоски: Од ден на ден ќе бидеме сѐ подобри

Главно сум задоволен од прикажаното против Романија, без разлика на победата, која и не ни беше битна. Ние се договаравме да ја играме нашата...