Ознака: огради

Oгради и полициско обезбедување пред штабот на Вреди, велат дека немаат...

Пред изборниот штаб на албанската опозициска коалиција Вреди кај плоштадот „Скендер бег“ во Скопје се поставени заштитни баридаки и се забележува присуството на полициските...

Европската комисија: Нашите пари не можат да се користат за поставување...

Европската комисија соопшти дека нејзините средства може да се користат за финансирање на граничната инфраструктура, но не треба да се инвестираат во поставување огради...

Сијарто: Единствен начин да се запре миграцијата е да се подигнат...

Единствениот ефикасен начин да се запре илегалната миграција е да се подигнат огради на границите. Ова денеска го изјави министерот за надворешни работи на Унгарија,...

Фон дер Лаен: ЕУ нема да финансира жици и огради против...

Европската Унија нема да финансира боцкави жици и огради на границата за да го спречи доаѓањето на мигрантите, како што бараат дванаесет земји, вклучувајќи...