Ознака: обдукција

ЈОРСМ: Дадена наредба за обдукција на починатиот притвореник од Затвор Куманово

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ЈОРСМ. Притвореникот, осомничен за двојното...

Во обвинителството пристигнаа обдукциските наоди за Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Основното јавно обвинителство информира дека во обвинителството пристигнале обдукциските наоди за Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски кои беа пронајдени мртви на 3 декември во...

Насилна смрт откри обдукцијата кај 35-годишниот скопјанец, пронајден во опожарениот стан...

По извршена обдукација, утврдени се траги на насилство и насилна смрт, како последица на убоди од остар предмет врз И.Ј. (35) од Скопје, кој...

Во трка со процедурите, засега губитници се само – граѓаните

Деновиве додека битолската и македонската јавност ги очекуваат резултатите од обдукцијата за смртта на малата шестгодишна Јана и за новороденчето што почина неколку часа...

Сѐ уште се чека извештајот од обдукцијата на малата Јана, Меџити...

Министерството за здравство сѐ уште го чека извештајот од обдукцијата од Судска медицина за шестгодишното девојче Јана кое почина во Клиничката болница „Др Трифун...

Во скоспко Ракотинци пронајден човечки труп

Во скопското село Ракотинци, вчера бил пронајден човечки труп. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Обдукцијата покажала дека Џорџ Флојд имал коронавирус

Обдукцијата покажала дека убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен на коронавирус, објави Си-ен-ен. Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјавил дека ПЦР тестот бил направен за...

Обдукцијата ќе покаже кога починала велешанката посмртно позитивна на ковид-19

По наодот дека починатата велешанка, која со својот син беа пронајдени мртви во стан, е позитивна на коронавирус, Министерството за здравство ја проширува истрагата...

Починат затвореник најден во затворот „Идризово“

Седумдесет и двегодишен скопјанец вчера бил пронајден мртов во затворот „Идризово“. Како што се наведува, затвореникот С.П. бил најден мртов без траги на насилство. На...

Жители од Велес не биле видени од јануари, се чека обдукција

Изутринава во СВР Велес било пријавено дека во нивниот дом на ул.„Ѓорги Војтех“ биле пронајдени починати К.М.(79) и В.М.(53), без траги на насилство. Според пријавеното,...