Ознака: Марко Бислимоски

Се намалува цената на парното греење за деловните корисници во Скопје

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) ја намали цената за парното греење за 35 проценти за сите деловни корисници во град Скопје. Ова, како што...

Ќе прифатиме најголем дел од жалбите за сметките за струја, порача...

Јасно е дека има зголемен број на домаќинства од вообичаеното каде што претпоставката за потрошена електрична енергија очигледно е превисока, кај најголем дел од...

Нема да има ценовен шок, компаниите нема да го добијат бараното...

За електричната енергија, нема да има и нема да дозволиме никаков ценовен шок, потенцира во разговор со дописничката на МИА од Атина, претседателот на...

Блок-тарифите за електрична енергија и нивниот опсег нема да се намалат,...

Нема да има промена на опсегот на четирите блок-тарифи за електричната енергија на регулираниот пазар и покрај забелешките на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), порача...

Новите податоци за трошоците за природен гас ќе бидат земени предвид...

До крајот на месецов, најдоцна до понеделник или до вторник ќе ја донесеме одлуката за цената на парното греење во Скопје, бидејќи е исполнето...

До крајот на октомври ќе донесеме одлука за цената на парното...

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) до крајот на месецов ќе донесе одлука за цената на парното греење во Скопје што ќе важи од следниот...

Евтината тарифа на струјата ќе биде одлична вест за граѓаните, особено...

Евтината дневна тарифа на електричната енергија започнува со примена од 1 декември во периодот од 13 до 15 часот и во првите 10 дена...

Одлуката за цена на парното чека уверување за монтажа на новиот...

Одлуката за цената на парното ќе ја донесеме кога официјално ќе добиеме цврсто уверување дека ќе се монтира новиот топловод на мостот „Беласица и...

Дневната евтина тарифа ќе стартува во декември, субвенциите значајно ги намалија...

Енергетската криза го зголеми темпото на енергетска транзиција и инвестиции во обновливи извори со што се намали значајно цената на електрична енергија преку ден...

Регулаторна ја префрли топката за цената на водата врз скопски „Водовод“

Барањето за поскапување на водата е поднесено од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје во текот на ноември минатата година и ние не сакаме...