Ознака: малолетници

Хрватски малолетници нарачуваат дрога од Кина преку анонимни интернет порачки

Малолетници од реонот на хрватскиот полуостров Истра откриле начин како да порачуваат дрога од Кина преку анонимни интернет порачки, објави весникот „Глас Истре“. Според весникот,...

Европскиот парламент бара забрана на бракови со малолетници

Европските пратеници денеска побараа во ЕУ да бидат забранети бракови со малолетници и присилните бракови. Со 556 гласови „за" и 63 „против“, Европскиот парламент усвои...

Полицијата со засилени контроли против присуство на малолетници во угостителски објекти...

Секторот за внатрешни работи-Струмица преку засилени контроли ќе проверува присуство на малолетници во угостителски објекти по полноќ, точење алкохолни пијалоци на малолетни лица и...

Малолетници со пиштол си играле „полицајци“ на пат во Тетовско

Четириесет и тригодишен жител на Тетово во четвртокот во полиција пријавил дека малолетници кои ги пресретнал на пат кон селото Мерово му впериле пиштол. Околу...