Ознака: „Макфест“

Росана по многу години се враќа на „Макфест“

„Макфест 2019“ ќе биде шарен во секоја смисла, од учеството на авторите, некои по долго време му се враќаат на фестивалот, до возраста на...

Познати изведувачите на „Макфест“

На годинашниот „Макфест“, кој ќе се одржи во Штип, на 10, 11 и 12 октомври, ќе настапат: Биба Додева, Росана Сариќ-Тодоровска, Елена Петреска, Александар...

Макфестовската „Мерак песна“ на Бисера меѓу најголемите хитови

Двете најголеми дискографски куќи во регионот, „Југотон Кроација рекордс“ и „ПГП РТС“, објавија компакт-диск на легендарната Бисера Велетанлиќ, на кој се наоѓаат 20 нејзини...

Ивона Јовановиќ сними спот за „Убав е овој свет“

Макфестовската тема на Ивона Јовановиќ, „Убав е овој свет“, деновиве доби свое видеоиздание, кое го изработија Давид Радичевски, познат на широката јавност како Давид...

Македонските музички ѕвезди се враќаат во Штип

Драго ми е што сите мои претходници што го одржаа континуитетот на „Макфест“ учествуваат на годинашниот фестивал, вели Дојчиновски Владимир Дојчиновски, уметнички директор на „Макфест“ Познатиот македонски...

Најмладата учесничка Сара Гигова ќе го отвори „Макфест 2018“

Првата полуфинална вечер на фестивалот на забавна музика „Макфест“, што ќе се одржи во Штип на 4, 5 и 6 октомври ќе ја отвори...

Дани Димитровска, пејачка: Време е да престанеме со билдање погрешни вредности

Избирам презентирање на вистинската себе, по секоја цена. Таму нема брза заработувачка, нема популарност прекуноќ, нема влијателни другари, но има љубов. Ја кревам вреќата...