Ознака: Клинички центар

Петмина осомничени за насилството во дворот на Клиничкиот центар

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против пет лица, кои се осомничени дека заедно сториле кривично дело насилство според член...

Поправката на оградата на клиника ќе ја направи Министерството за здравство,...

Во просториите на Центарот за управување со кризи (ЦУК), попладнево се одржа координативна средба за потпорниот ѕид и подземните води на улица „Белградска“, близу...

Марковски: Надлежните институции што побрзо да го решат проблемот со паднатиот...

Деканот на Градежниот факултет во Скопје, Горан Марковски апелира надлежните институции што побрзо да го решат проблемот со паднатиот потпорен ѕид во Клиничкиот центар...

Компресорската станица работи, клиниките да кажат зошто не работат хируршките сали,...

Компресорската станица работи без прекин. Клиниките што користат операциони сали можат да кажат што е проблемот, велат од Заеднички служби на Клинички центар. Раководителот на...

Министерот за здравство бара од Владата итно да се смени компресорската...

Министерот за здравство Илир Демири денеска испратил допис до Владата во кој бара итно и неодложно да се промени компресорската станица на Клинички центар...

ДСЗИ извршил увид во хируршките сали на Клинички центар

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) вчера извршил увид во хируршките сали на Клиничкиот центар во Скопје, но Инспекторатот, како што денеска изјави директорката...

Синдикатот на Клинички со поддршка на штрајкот на вработените во ФЗО

Самостојниот синдикат на вработените во универзитетските клиники, центри, клинички болници и други јавни здравствени установи (ССКЦ) во државата, дава целосна поддршка на штрајкот на...

Меџити: За Клинички центар заинтересирани англиска и турска компанија

Клиничкиот центар е проект што останува како приоритетн во мојот фокус. Тоа прашање бара многу подготовки. Заинтересирани се англиска и турска компанија, но и...

Италијанската фирма бара околу осум милиони евра отштета за договорот за...

Министерот за здравство Беким Сали вели дека италијанската компанија за раскинување на договорот за изградба на нов Клинички центар во Скопје бара оштета во...

Долгот на институциите за струја ќе се плати по пренамената од...

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи најави дека долгот кон ЕВН за неплатени сметки за струја на државни институции ќе биде подмирен веднаш штом...