Ознака: запален автомобил

Запалено возило пред плоштадот „Скендербег”, изгасено со брза интервенција на пожарникарите

Кај плоштадот „Скендербег”, на влезот пред Старата скопска чаршија претпладнево се запали возило, кое е изгасено со интервенција на противапжарните екипи. Како што изјави сопственикот...

Со бензин го полеале и го запалиле возилото откако ги сопрела...

Жители на Крива Паланка со бензин го полеале и го запалиле возилото откако ги сопрела полицијата за да изврши проверка. Ккао што информира МВР,...