Ознака: „Железара“

И преку споредните улички се вози пребрзо

Во обид да провериме дали навистина е така, екипа на „Нова Македонија“ неколку дена беше на терен на двете улици во оваа населба, за...

Пожар во фабриката „Железара“

Во полицијата синоќа во раните утрински часови било пријавено дека настанал пожар во кругот на фабриката „Железара“, при што бил зафатен погон на фабриката...

Со нож нападнато и ограбено момче во Железара

Осумнаесетгодишно момче денеска било нападнато со нож и ограбено во населба Железара. Настанот се случил околу 18 часот во близина на „Жито Маркети“, еден од...

Гласањето во Бутел, Чаир и Железара се одвива без нерегуларности

Дали сте за ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот меѓу Република Македонија и Република Грција, е прашањето на кое денеска одговараат со „за“...

Ограничената инфраструктура го кочи транспортот

Во 2017 година, патниот товарен превоз доминира со учество од 96,4 отсто, во споредба со товарниот превоз со железница, додека во 2012 година тоа...